Nominacije i nagrade 54. festivala hrvatskih kazališnih amatera

Ovogodišnji FHKA u bogatom je programu obuhvatio 22 najbolje amaterske predstave koje su izvedene u dva grada: Vodicama, 23. – 25. 5. i Slavonskom Brodu, 30. 5. – 1. 6.

Pogledavši sve predstave Festivala, Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Zoran Mužić, redatelj, Sanja Nikčević, teatrologinja i kazališna kritičarka i Igor Ružić, kazališni kritičar, odlučilo je o nominacijama i nagradama koje su dodijeljene u nedjelju, 1. lipnja u Kazališno-koncertnoj dvorani „Ivana Brlić-Mažuranić“ u Slavonskom Brodu, gdje se od petka do nedjelje odvijao 2. dio FHKA.

Nagrade su zaslužnima uručili Vladimir Stojsavljević, pomoćnik Ministrice kulture RH, Danijel Marušić, župan Brodsko-posavske županije, Hrvoje Andrić, zamjenik Gradonačelnika Slavonskoga Broda, spomenuti članovi Prosudbenog povjerenstva i članovi Organizacijskog odbora Festivala: Dražen Jelavić, tajnik Hrvatskog sabora kulture, Mirjana Hržić, predsjednica Odbora kolegija hrvatskih kazališnih amatera u HSK-u i Martina Brumen, stručna suradnica za kazališnu, književnu i likovnu kulturu u HSK-u.

Laureati Festivala su članovi Scene Sisak koji su odličnom izvedbom predstave Slawomira Mrožeka Na pučini u režiji Tihomira Kosića, zaslužili Nagradu za najbolju predstavu 54. FHKA.
54. FHKA
Pogledajte tko su ostali laureati 54. FHKA:

Za NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI nominirane su predstave:
1. Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“ Čakovec, režija: Dejan Buvač
2. Na pučini u izvedbi Scene Sisak, režija: Tihomir Kosić
3. Možima na komediju, ženama na zdrovje u izvedbi KUD-a Općine Donji Kraljevec, režija: Sanja Rašan

NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU 54. FHKA pripala je predstavi NA PUČINI u izvedbi Scene Sisak, režija: Tihomir Kosić

Za NAJBOLJU REŽIJU nominirani su:
1. Tihomir Kosić – režija predstave Na pučini u izvedbi Scene Sisak
2. Davor Mojaš – režija predstave Pomrčina u izvedbi Studentskog teatra Lero, Dubrovnik
3. Ana Fazekaš – režija predstave 4.48: Sarah u fragmentima u izvedbi Kazališne sekcije Kluba studenata komparativne književnosti „K.“, Zagreb

NAGRADU ZA NAJBOLJU REŽIJU dobila je ANA FAZEKAŠ za režiju predstave 4.48 Sarah u fragmentima u izvedbi Kazališne sekcije Kluba studenata komparativne književnosti „K.“, Zagreb

Za NAJBOLJI NOVI DRAMSKI TEKST nominirani su:
1. Sanja Rašan za tekst predstave Možima na komediju, ženama na zdrovje u izvedbi KUD-a Općine Donji Kraljevec
2. Kristina Štebih za tekst predstave Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec
3. Branko Puhek za tekst predstave Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja

NAGRADU ZA NAJBOLJI DRAMSKI TEKST dobila je KRISTINA ŠTEBIH za tekst predstave Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec

Za najbolju GLAVNU ŽENSKU ULOGU nominirane su:
1. Snježana Puljić za ulogu Kate u predstavi Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja
2. Štefica Benko za ulogu svekrve Dore u predstavi Svekr(i)va u izvedbi Dramske skupine HKUD-a „Frankopan“ Ferdinandovac
3. Alen Lorencin za ulogu babe Katarine u predstavi Europski nakurnjak u izvedbi Teatra Scena, Rijeka

NAGRADU ZA NAJBOLJU GLAVNU ŽENSKU ULOGU dobila je SNJEŽANA PULJIĆ za ulogu Kate u predstavi Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja

Za najbolju GLAVNU MUŠKU ULOGU nominirani su
1. Tihomir Kosić za ulogu Debelog u predstavi Na pučini Scene Sisak
2. Branko Katalinić za ulogu čovjeka u predstavi Ispovijed u izvedbi Gradskog kazališta Beli Manastir
3. Davor Hačić za ulogu Roberta u predstavi Boeing-Boeing u izvedbi Dramske sekcije „Rotonda“ KUD-a „Dajla“ Novigrad

NAGRADU ZA NAJBOLJU GLAVNU MUŠKU ULOGU osvojio je DAVOR HAČIĆ za ulogu Roberta u predstavi Boeing-Boeing u izvedbi Dramske sekcije „Rotonda“ KUD-a „Dajla“ Novigrad

Za najbolju SPOREDNU ŽENSKU ULOGU nominirane su:
1. Željka Grahovec za uloge u predstavi Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec
2. Dijana Kundid za ulogu nevjeste Vese u predstavi Mrtvine u izvedbi Dramske udruge „Most“, Trilj
3. Jelena Maričić za ulogu Tene u predstavi Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja

NAGRADU ZA NAJBOLJU SPOREDNU ŽENSKU ULOGU dobila je ŽELJKA GRAHOVEC za uloge u predstavi Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec

Za najbolju SPOREDNU MUŠKU ULOGU nominirani su:
1. Zoran Ivanić za ulogu Srednjeg u predstavi Na pučini Scene Sisak
2. Ivan Hanžek za ulogu Berta u predstavi Boeing-Boeing Dramske sekcije „Rotonda“ KUD-a „Dajla“ Novigrad
3. Silvio Stilinović za ulogu Kuzme Nikolajeviča Hirina u predstavi Tragičari od nevolje Satiričkog kazališta mladih Slavonski Brod

NAGRADU ZA NAJBOLJU SPOREDNU MUŠKU ULOGU dobio je SILVIO STILINOVIĆ za ulogu Kuzme Nikolajeviča Hirina u predstavi Tragičari od nevolje Satiričkog kazališta mladih Slavonski Brod

NAGRADA ZA NJEGOVANJE KULTURNE BAŠTINE dodijeljena KUD-u Općine Donji Kraljevec za predstavu Možima na komediju, ženama na zdrovje, režija: Sanja Rašan

NAGRADA ZA INVENTIVNOST pripala je Mirku Czukoru za glazbu u predstavi 4.48: Sarah u fragmentima u izvedbi kazališne sekcije Kluba komparativne književnosti „K.“, Zagreb

POHVALE
Prosudbeno povjerenstvo 54. FHKA dodijelilo je i posebnu pohvalu BRANKU KATALINIĆU za hrabrost suočavanja sa scenom i temom u monodrami Ispovijed Gradskog kazališta Beli Manastir.

Scroll to Top