16. smotra koreografiranog folklora Bjelovarsko-bilogorske županije

Organizator: Zajednica kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije
Domaćin: HORKUD „Golub“ Bjelovar (126 godina „Goluba“)

P R O G R A M :

Od 15:00 sati okupljanje sudionika Smotre u Domu kulture u Bjelovaru.

U 17.00 sati početak Smotre.

Pozdravni govor organizatora i domaćina Smotre te predstavnika Bjelovarsko-bilogorske županije.

1. CIK „DR. FRANJO TUĐMAN“ Grubišno Polje
„Kolovođo daj kolo povedi“ plesovi Bilogore
Koreograf: Dubravko Kovačević
Glazbena obrada: Ljubomir Stamenić

2. KUD „BJELOVAR“ Bjelovar
„Visok penđer, a ja cura mala“
Pjesme i plesovi Slavonije iz Bizovca
Koreograf: Marijan Janči
Glazbena obrada: Luka Janči i Krešimir Taritaš

3. HORKUD „GOLUB“ Bjelovar
„Oj, đipi Đuro“ plesovi Bilogore
Koreograf: Dubravko Kovačević
Glazbena obrada: Dubravko Kovačević

4. FA „ZDENAC“ Garešnica
„Ajmo rode skupa zapivati“
Pjesme i plesovi šibenskog uzmorja i otoka Murtera
Koreogra:Filip Martinić
Glazbena obrada: Filip i Vjekoslav Martinić

5. ČEŠKA OBEC Bjelovar
„Zanatski, splet i sousedska“
Koreograf: Lenka Homolova

6. CIK „DR. FRANJO TUĐMAN“ Grubišno Polje
„Lepa moja milena“pjesme i plesovi Prigorja
Koreograf: Dubravko Kovačević
Glazbena obrada: Ljubomir Stamenić

7. KUD „BJELOVAR“ Bjelovar
„Svilna se vija zastavka“
Svatovske pjesme i plesovi Bilogore iz okolice Bjelovara
Koreograf: Marijan Janči
Glazbena obrada: Luka Janči i Krešimir Taritaš

8. HORKUD „GOLUB“ Bjelovar
„Široke su široke širine“
Koreograf: Dubravko Kovačević
Glazbena obrada: Goran Kruno Kukolj

9. FA „ZDENAC“ Garešnica
„Nit crvena, nit bijela, neg Moslavina cijela“
Pjesme i plesovi Moslavine
Koreograf: Romana Fezi Martinić
Glazbena obrada: Vjekoslav Martinić

10. ČEŠKA OBEC Bjelovar
„Jake to heske, mislivecka i skočna“
Koreograf: Lenka Homolova

-kraj programa-

OKRUGLI STOL za voditelje/ice i predsjednike/ice sa selektorom i vodstvom Zajednice KUU BBŽ 15 min nakon završetka programa u prostorijama HORKUD-a „Golub“ Mihanovićeva 6a, Bjelovar.

Scroll to Top