15. smotra dječjeg folklora

PROGRAM

13:00 – 14:30
Doček društava i presvlačenje

14:30 – 15:00
Sastanak voditelja

15:00
Pozdravni govor i početak programa

1) KUD „Palična“ Severin
Voditelj: Igor Grgić
Mlađa skupina
– POŠTO KUME LONAC; BRZALICE
– ŠIRVONJA, DOŠIRVONJA
– IGRAJ KOLO
– SELJANČICE MALENA

Starija skupina:
– IVANJSKI OBIČAJI, LADANJE
– SKUPLJAJTE SE DJEVOJČICE
– JA POSIJEM LAN
– DUDAŠKA KARA
– NA ILOVOJ LADNOJ VODI

2) HORKUD „Golub“ Bjelovar
Voditelj: Ksenija Požgaj
– IMALA JE MAJKA TRI KĆERI JEDNAKE
– POŠTO KUME LONAC
– SJEDI JEŽO NA ORANJE
– BROJALICA
– SELJANČICA
– IZVIR VODA

3) KUD „Sloga – Đurđic“ Ivanjska
Voditelj: Valentina Šepak
– DJEČJE IGRE
– TRI KORAKA
– MILICA
– DRMEŠ

4) KUU „Ivan Vitez Trnski“ Nova Rača
Voditelj: Branka Novković
Pjesme i plesovi što su se izvodili za Ivanje
– JAŠE IVO NA KONJIĆU
– SKUPLJAJTE SE DJEVOJČICE (dječaci, uspinjače, popinjače i đipaljke)
– LADARICE
– JA POSIJEM LAN
– ŠUMAMA I POLJIMA

5) KUD „Šumari“ Vinkovci – gosti
Voditelj: Dario Grčić
Plesovi Slavonije
– KALO – KALILO
– IGRA KOLO U 22
– I MOJE SE CIJEĆE
– JAŠI BABA DORATA

6) KUD „Mate Lovraka“ Veliki Grđevac
Voditelj: Ljerka Vodopija
– DJEČIJE IGRE (brojalice, zuja, špekulanje)
– JA POSIJAH LAN
– JAŠE IVO NA KONJIĆU
– POLKA

7) FA „Zdenac“ Garešnica
Voditelj: Maja Maček Čoić
– PLAKALA MALA VIDICA
– RUGALICE
Igre uz pjesmu
– STRINO RODO
– ČVORAK, ČVORAK
– PTIĆI MALENI VRAPČIĆI
– LASTE NAM DOLAZE

8) KUD „Bjelovar“ Bjelovar
Voditelj: Kristina Abramović
Dječje igre i plesovi Bilogore
– VOZIM TAČKE PREDUGAČKE – IGRA
– BROJALICE
– ANĐELI I VREGOVI
– U ŠUMICI ZEKO
– JA POSIJAH LAN
– MI SMO DJECA VESELA
– TRI SAM DANA

9) KUD „Graničar“ Čazma
Voditelj: Katarina Varga
– IMAM JANJE MALENO

10) KUD „Bilogora“ Kapela
Voditelj: Ivana Janči
– PJEVAC (igra)
– VOLI ME NE VOLI ME
– CURA I DEČKO ZALJUBLJENI PAR (rugalica)
– TUŽIBABA REZA (rugalica)
– MI SMO DJECA VESELA (brojalica)
– PRIPJEVCI

11) FA „Hrvatske čitaonice“ Hercegovac
Voditelj: Marina Vujatović
Ide krampus
– BROJALICA
– IGRA KOLO U 22
– SELJANČICE MALENA
– IDE MACA OKO TEBE

12) FA „Dr. Franjo Tuđman“ Grubišno Polje
Voditelj: Željka Stanišić
– IDE MACA OKO TEBE
– LASTE NAM PROLAZE
– CARE, CARE GOVEDATE
– DJEVOJČICA VODU GAZI
– SAVILA SE BIJELA LOZA VINOVA
– SAM SE IVO

13) KUD „Kamen“ Sirač
Voditelj: Monika Logar
– SVI MI VELE DA SAM IZ KAPELE
– TRI JABUKE, TRI DUNJE
– IDI MILO PITAJ OCA
– NA ILOVOJ LADNOJ VODI

14) KUD „Rovišće“ Rovišće
Voditelj: Renata Zrilić
– RUGALICA
– RINGE RAJA
– SKUPLJAJTE SE DJEVOJČICE
– DJEVOJČICA VODU GAZI
– JA POSIJEM LAN
– TRI SAM DANA

15) KUD „Trnovitica“ Velika Trnovitica
Voditelj: Martina Ribarić
Običaj obilaska i pjevanja Đurđara
– IGRA KOLO
– SAVILA SE BIJELA LOZA VINOVA
– MALI BRATEC IVO I MALA MARICA
– ŠEĆEM, ŠEĆEM DROTIČKO

16) KUD „Sloga“ Velika Pisanica
Voditelj: Ljubica Dent i Marija Dent
Žetvena svečanost
– LEPO PEVA JANICA
– ŽELA SAM ŽITO I PŠENICU
– TKOJ ZA KOLO

17) KUD „Šumar“ Vinkovci
Voditelj: Dario Grčić
Plesovi Posavine:
– STARO SITO
– DUČEC
– KIŠA PADA
– SAVILA SE BIJELA LOZA VINOVA

Nakon završetka programa održat će se okrugli stol za voditelje društava.

Organizator:
ZAJEDNICA KUU BBŽ

Domaćin:
KUD „PALIČNA“ SEVERIN, OPĆINA SEVERIN

Pokrovitelji:
BJELOVARSKO BILOGORSKA ŽUPANIJA,
OPĆINA SEVERIN

Scroll to Top