13. smotra dječjeg folklora Bjelovarsko-bilogorske županije

Zajednica kulturno-umjetničkih udruga BBŽ

1. KUD „Bilogora Kapela“, Kapela
Pjesme i plesovi Bilogore

Mlada skupina:
› Skupljajte se djevojčice
› Igraj kolo
› Pašem konja
› Slavuj viče
› Most

Starija skupina:
› Ajte cure
› Ja posijah Ian
› Tri jabuke, tri dunje
› Dudaška kara
› Pripjevci

Voditelji: Ivana Janči, Luka Janči

2. KUD „Bjelovar“, Bjelovar
Igre, pjesme i plesovi Bilogore
› Brojalica (igra skrivača)
› Skupljajte se djevojčice
› Igraj kolo
› Rugalica – “Pera, ždera”
› Ja posijah lan
› Tri sam dana, milolane

Voditelj: Matija Janči

3. KUD „Palična“, Severin
› Skupljajte se djevojčice
› Djevojčica vodu gazi
› Pripjevci – Tri sam dana milolane

Voditelj: Igor Grgić

4. KUD „Sloga – Đurđic“, Ivanska
Tradicionalne dječje igre
› Kockanje sa pucama Dodavanje krpenjačom Brojalica
› Ide maca oko tebe Slavuj viče
› Tri koraka sim Kruška, jabuka, šljiva

Voditeljica: Snježana Strmota

5. Češka obec Bjelovar
„Hodi pešek, ja sam muzikant, trojka“
› Hodi pešek -dječja igra
› Ja sem muzikant
(koreograf Snježana Srdić)
› Trojka
(koreograf Lenka Homolova)

6. KUD „Izvor“, Vinkovci
› Ajmo cure (šetano kolo uz dvojnice)
› Ajde diko, ajde de
› Ćiro
› Dere
› Lolo garava

Voditeljice: Josipa Čengić i Anita Dogan

7. KUD „Sloga“, Velika Pisanica
› Tri sam dana milo lane
› Išla majka s kolodvora
› Brojalica

Voditeljica: Ljubica Dent

8. KUD „Mato Lovrak“, Veliki Grđevac
Splet pjesama i plesova Bilogore
Voditelji: Ljerka Vodopija i Alen Andić

9. HORKUD „Golub“, Bjelovar
Pjesme, plesovi i igre Bilogore
› Brojalice
› Molitvice
› Strino rodo
› Ide maca oko tebe
› Smrt bijela kosi
› Širvonja, doširvonja

Voditeljica: Nina Horvat

10. FA „Zdenac“, Garešnica
„Moslavino, lijep si kraju“ splet kola i plesova Moslavine
› Na Ilovoj tijoj vodi – kolo
› Pašem konja kraj mjeseca
› Pastir čuva ovce
› Okreni se kolo moje malo
› Prelice se spominjale

Koreograf: Romana Fezi Martinić
Voditelji: Anamaria Martinić i Jana Rebrović
Glazbena obrada: Vjekoslav Martinić

11. KUD „Veliko Trojstvo“, Veliko Trojstvo
„Djeca se šale“
› Spava, spava Marica
› Brojalica
› Tri guske bjele
› U podrumu je tama
› Širvonja, doširvonja

Voditeljica: Karmela Ivanko

12. FA CIK „Dr. Franjo Tudman“, Grubišno Polje
Pjesme, plesovi i igre Bilogore

Mlada skupina:
› Jakobe gdje si?
› Birajmo si frajlicu
› Pi, pi, pi
› Slavuj viče
› Ivane bane
› Igra skrivača

Starija skupina:
› Ja posijah lan
› Žela sam žito i šenicu
› Pastir čuva ovce
› Ko to kume bata

Voditelj: Dubravko Kovačić

13. KUD „Sloga“, Satnica Đakovačka
„Ljuljuška se vrbičica“
› Ljuljuška se vrbičica
› Kabanica iz seksera
› Ćiro
› Ranče
› Oj Ivane, Ivaniću

Voditelj: Jakob Mandić
Koreograf: Josip Vinkešević

***
Organizator: Zajednica KUU BBZ
Domaćini: KUD „Bilogora Kapela“
Pokrovitelji: Bjelovarsko-bilogorska županija, Ministarstvo kulture RH

Scroll to Top