10. smotra hrvatskih malih vokalnih sastava

PROGRAM

KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE

1.Mješoviti vokalni sastav KUD-a Čazma

Voditeljica Mariela Zeljko, prof
– Jacobus Carissimi – O felix anima
– Josip Kaplan – Klinĉeci ĉrleni / solistica V. Bradić
– Petar Ĉajkovski – Legenda
– Johannes Brahms – San
– Rudolf Matz – Poĉasnica

2.Vok. sk. „Graničarke“ KUD „Graničar“ Garešnica

Voditelj Branko Medved
– Vinko Ţganec – Lehku noć
– Luca Marenzio – Al primo vostro squardo
– Gl./Peider Champell, Txt/J.Dostalik – Jaro Vstává
– Franjo Dugan ml. – Lepe su ti molivarke
– Emil Cossetto – Svatovski tropjevi – 7. zdravica
(klavirska pratnja)

3. Vokalni sastav HORKUD-a „Golub“ Bjelovar

Voditeljica Lea Šoš
– Emil Cosetto – Po travi je pala rosa
– Gabriel Ruit – Amor, amor, amor
– Međimurje – Ljubav se ne trţi
– Marchetto Cara – Frottola

SUVREMENO VIŠEGLASJE

4. HKUD „Lahor“ – Ţ. klapa Stentoria Daruvar

Voditeljice Romana Bakarić i Lida Farkaš
– tradicionalna/A.Barbaĉa – Nemoj šiti stara majko / solo T. Farkaš
– tradicionalna/J.Ćaleta – Sokole moj
– narodna/Ţ.Jakopaĉ/J.Ćaleta – Rusulica
– Z.S.Gibonni, M.Ban/R.Kraljević – More snova / solo i pratnja na gitari R. Bakarić

IZVORNA PUČKA GLAZBA

5. Pj.skupina „Hrvatska ţena“ KUD-a „Graničar“ Garešnica
Voditeljica Mira Kovač
– izv./Kajgana, Tomašica – Bijeli dvori
– izv./Tomašica – Đuri mila u selu djevojka
– izv./Il.Klokoĉevac – Ćućur sjedi na livadi

6. Ţenski vokalni sastav KUD-a „Sloga“ Miklouš

Voditelj Višnja Sudarević
– izvorni puĉki napjev – Izlistala bukovina – poĉimalja A. Tonković
– Izvorni puĉki napjev – Sunašce je na zalasku – poĉimalja V. Sudarević
– Izvorni puĉki napjev – Sunce nam se na pol dana kreće – poĉimalja V. Sudarević

7. Vokalni sastav „Ljepe Mare“ KUD V. Trojstvo

Voditelj Karmela Ivanko
– Bilogora – Prela jesem lana ja
– Bilogora – Majĉice, majĉice
– Bilogora – Marko konja jaše

8. KUD „Sloga“ Velika Pisanica

Dirigent Dubravko Kovačević
– narodna – Lijepa Mara roţe brala
– narodna – Devet ljeta tabor bio
– narodna – Zbogom majko premilena

9. MVS KUU „Ivan Vitez Trnski“ Nova Rača

Voditelj Vladimir Giacometti
– bilogorska izv. – Kreću kola iz majkina dvora
– zagorska izv. – Lijepa moja goro zelena
– bilogorska izv. – Svadbena koraĉnica (Jelaĉić)/tamb.pratnja
Solisti: J. Novak, T. Matić, H. Demerac

FOLKLORNI MALI VOKALNI SASTAVI

10. Mj. vok. skupina KUD-a „Bjelovar“ Bjelovar

Voditelj Krešimir Taritaš
– slavonska narodna – Diva Marica
– bilogorska narodna – Izvor voda izvirala
– podravska narodna – Nema cveĉa / tamb.pratnja

11. Gareš’ki kulturni centar; MVC „MedjuWodje“

Voditelj Vjekoslav Martinić
– nar., Murter (Jezera) /obrada V.Martinić – Dizala skuto visoko/solo M.Tkalĉević
– međimurska nar. – Kad snašice v krĉmu zajdu/glazbena pratnja
– liĉka narodna – Liĉka rozgalica/solo T. Koţuhar i V.Martinić

12. Pj.sekcija KUD-a „Mate Lovraka“ Vel. Grđevac

Voditelj Alen Andić
– D.Šimek, R.Gross – Ruţo crvena
– A.Dedić, D.Britvić – Oko jedne hiţe
– Narodni napjev iz Bilogore – Kreću kola iz majkina dvora

13. MVS KUD-a „Kamen“ Sirač

Voditeljica Monika Logar
– Slavonija – Diva Marica
– Slavonija – Nisam dugo pivala kroz selo
– Slavonija – Tri jabuke, tri dunje
– Slavonija – Ajd za milim / samica-Kristijan Matijašević

14. Vok. skupina KUD-a „Slavko Kolar“ Palešnik

Voditelji Ivica Mihalić i Nada Miljević
– Sj.Moslavina – Išla je djevojka
– Sj.Moslavina – Da mi je znati, Boţe moj
– Sj.Moslavina – U bašćici malenoj

16:00 – presvlačenje učesnika u Češkom domu (Masarykova 5)
17:00 – početak programa u Kinu „30.svibnja“ (Trg kralja Tomislava 14a)
19:00 – Okrugli stol za voditelje u Velikoj vijećnici Gradske uprave (Trg kralja Tomislava 14, I. kat)
20:00 – Večera za učesnike, Restoran Terasa, Julijev park

Scroll to Top